0 0
0 0
Read Time:3 Minute, 9 Second

W tym przewodniku znajdziesz kompletną i uaktualnioną recenzję znanego brokera eToro, zawierającą przegląd wszystkich jego głównych cech i właściwości.

Przypominamy, że jest to platforma handlowa z milionami klientów na całym świecie. Jedna z głównych, najbardziej rozpoznawalnych i renomowanych, która w dodatku kontynuuje okres stałego wzrostu.

Sukces, jaki odniosła ta platforma wśród inwestorów, nie jest przypadkowy. Jest to broker, który wyróżnia się niezwykłym profesjonalizmem, dużą ilością aktywów bez prowizji do handlu, a także oferuje tak niezwykłe narzędzia jak copy trading czy bardzo ciekawe darmowe konto demo. Co więcej, polityka depozytowa pozwala na rozpoczęcie handlu od bardzo małej kwoty.

Czym jest eToro?

etoro start

eToro jest brokerem, który rozpoczął działalność zawodową w 2006 roku w Izraelu.

Jest to projekt, który miał na celu przybliżenie świata inwestycji jak największej liczbie osób poprzez platformę, która łączyłaby się z rzeczywistością, w której sieci społecznościowe są coraz bardziej obecne. Nic dziwnego, że jak zobaczymy poniżej, koncepcja handlu społecznościowego jest kluczowa dla całej propozycji platformy.

Przez lata, które upłynęły od pierwszego uruchomienia, platforma nie przestała się rozwijać. Cieszy się zaufaniem milionów użytkowników i stał się jednym z najbardziej renomowanych brokerów na rynku, z globalnym zasięgiem nawet na tak skomplikowanych dla tego typu platform rynkach jak Stany Zjednoczone.

Jak zobaczymy poniżej, istnieje wiele elementów, które zbiegły się w czasie, aby uczynić ten projekt jednym z tych o największym wpływie na opinię publiczną. Ale prawdopodobnie to jego własny charakter jest jedną z najbardziej decydujących rzeczy.

Jest to platforma handlowa, która zawiera wiele elementów, które przypominają nam sieci społeczne. Możliwe jest połączenie się z profesjonalnymi inwestorami, którzy również działają w sieci poprzez Copy Trading, a także dostęp do ogromnej ilości aktywów, informacji i narzędzi.

W skrócie, jest to broker, który oprócz spełniania kluczowych aspektów, które są zakładane do platformy handlowej, oferuje wiele dodatkowych funkcji, które należy wziąć pod uwagę.

Czy eToro jest bezpieczne?

etoro

eToro posiada szereg różnych licencji, które dają gwarancję legalności i zgodności z obowiązującymi przepisami, a tym samym legalności produktów, którymi handluje.

Najważniejsze licencje to

  • eToro Europe: regulowane przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC): numer licencji 109/10
  • eToro UK Ltd: upoważniona i regulowana przez Financial Conduct Authority (FCA) w Wielkiej Brytanii: numer rejestracyjny firmy 7973792 i numer referencyjny firmy 583263.

Krótko mówiąc, spełnia ona wymagania dotyczące bezpieczeństwa i regulacji, których musimy wymagać od platformy inwestycyjnej, aby móc handlować naszymi inwestycjami finansowymi z wszelkimi gwarancjami, że nie znajdujemy się w podejrzanej przestrzeni handlowej.

Zbywalne aktywa eToro

etoro watchlist

eToro posiada szeroką gamę aktywów, którymi można handlować. W rzeczywistości, jest to jedna z platform (dostępnych na App) z największą różnorodnością aktywów, a także jeden z brokerów z największą liczbą kryptowalut, na których można działać.

Zestawienie aktywów, którymi możemy operować w tym brokerze:

  • Akcje
  • Wskaźniki
  • Towary
  • Waluty
  • Kryptowaluty
  • ETFy

Wielkość aktywów przekracza 2000, co pozwala na opracowanie doskonałych strategii dywersyfikacji w celu poprawy ogólnych portfeli inwestycyjnych.

Jak kupować akcje na eToro? Proces jest prosty: wystarczy wybrać akcje, którymi chcesz handlować i wybrać jedną z dwóch opcji:

  • Bezpośredni zakup
  • Handel CFD

W pierwszym przypadku należy odznaczyć dźwignię finansową, aby móc przystąpić do zakupu akcji. W tym przypadku staniesz się akcjonariuszem danej spółki i będziesz czerpał zyski ze wzrostu ceny oraz z ewentualnych półrocznych dywidend.

W drugim przypadku wystarczy aktywować dźwignię finansową i przystąpić do handlu CFD. W związku z tym będzie można inwestować w górę lub w dół i w obu przypadkach zarabiać dzięki krótkiej sprzedaży.

Jak handlować kryptowalutami za pomocą eToro? Ponownie, można wybrać pomiędzy zakupem tokena a handlem spekulacyjnym, w zależności od tego, czy aktywujesz dźwignię finansową, czy nie.

Jeśli chodzi o kryptowaluty, istnieje dodatkowa opcja: Staking. Jest to proces, który zapewnia nagrody pieniężne, jeśli kupisz kryptowalutę i utrzymasz ją na swoim koncie przez pewien okres czasu.

Proces ustalania stawek w eToro odbywa się za pomocą Cardano (ADA) i Tron (TRX): kupując te dwa tokeny, szybko i bezpiecznie otrzymasz nagrody pieniężne.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %