0 0
0 0
Read Time:2 Minute, 25 Second

Claustrum (klauzura) to serce średniowiecznego klasztoru. W Claustrum znajdują się najważniejsze pomieszczenia Starego Klasztoru Dominikanów – pokój przeora, biblioteka, sala stołeczna, dormitorium, zakrystia, spacery i zakrystia. W XIV i XV wieku w klauzurze często odbywały się spotkania przywódców rycerstwa Harju i Virumaa. Kwalifikując się, jeden z najsilniejszych słupów energetycznych w Estonii znajduje się w centrum Capital Hall.

Müürivahe 33
10140 Tallin, Estonia
Telefon: +372 5112536
E-mail: [email protected]

JESTEŚMY OTWARCI. Codziennie od 10:00 do 17:00.

Claustrum jest zazwyczaj otwarte dla zwiedzających w następujących godzinach:
Zwykłe godziny otwarcia:
Codziennie od 11.00 do 17.30 (18.00)
10140 Tallin, Estonia
Telefon: +372 5112536
E-mail: [email protected]
Od 31. od maja do 30 września.
Partycja 33
Jesteśmy otwarci od 1 maja do końca września 7 dni w tygodniu od 10:00 do 17:30 (18:00). W październiku w zależności od pogody w weekendy od 10:00 do 17:00. Nasi kuratorzy muzeów chętnie udzielą wyczerpujących informacji i odpowiedzą na pytania.
Aby zamówić programy specjalne, skontaktuj się z +3725112536

Mauritius Institute, instytucja badawcza i edukacyjna zarejestrowana w estońskim Ministerstwie Edukacji, odnawia i rozwija broszurę klasztoru Dominikanów w Tallinie od 1994 roku. W 1993 r. Instytut przeprowadził gruntowne badania historyczno-architektoniczne, na podstawie których we współpracy z Miejskim Instytutem Dziedzictwa Kulturowego Tallina wyremontowano starą salę biblioteczną, która po raz pierwszy służyła jako magazyn kamieni rzeźbionych. Ponieważ dawna biblioteka była historycznie siedzibą pierwszej biblioteki w Estonii, w tej samej przestrzeni powstała unikalna biblioteka filozofii i teologii, której głównym celem jest literatura scholastyczna i XIX-wieczny arystotelizm. Odrestaurowana biblioteka została mianowana wykładowcą na cześć Mauritiusa – Librarium Mauritanum. Po drugie, Instytut Mauritius odrestaurował a priori przestrzeń na drugim piętrze, czyniąc z niej przedłużenie biblioteki i miejsce debat filozoficznych.

Instytut Mauritius jest partnerem Rządu Miasta Tallina w opracowywaniu koncepcji Dni Kultury i prowadzeniu Konferencji Wizyjnych Dni Starego Miasta. Instytut Mauritiusa od 2000 roku regularnie szkoli urzędników miejskich w Tallinie. Współpraca z Telewizją Tallin rozpoczęła się w 2013 roku.

W 2002 r. Instytut Mauritius opracował programy doświadczeń dla zwiedzających, które przedstawiają rękodzieło klasztoru poprzez różne usługi przewodnickie i imprezy rodzinne.

Programy są prowadzone przez naszych doświadczonych kuratorów, którzy są gotowi komunikować się z gośćmi w wielu różnych językach obcych oprócz estońskiego.

Widownia Klasztoru Dominikanów w Tallinie jest najbardziej otwartym muzeum w Estonii, działającym od początku maja do połowy października 7 dni w tygodniu od 10:00 do 18:00. Na podstawie specjalnych umów nasze lokale są otwarte dla gości przez resztę sezonu.

Oprócz droższych programów turystycznych można ubiegać się o bardzo przystępne programy edukacyjne dla młodzieży, dzieci i osób starszych.

Stare audytorium klasztoru Dominikanów w Tallinie funkcjonuje jako autentyczny „wehikuł czasu”. Jesteśmy świadomi i staramy się unikać błędów popełnianych przez wiele nowo odrestaurowanych zabytków, które w wyniku ultranowoczesnych i zaawansowanych technologicznie renowacji straciły swój autentyczny, historyczny charakter.

Audytorium klasztoru Dominikanów w Tallinie, odnowione przez Instytut Mauritius, to nie tylko muzeum: Instytut Mauritius jest żywym przekaźnikiem tradycji Mauritiusa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %