0 0
0 0
Read Time:3 Minute, 5 Second

Instytut Mauritiusa i Centrum Duchowości Średniowiecznej zaoferowały zwiedzającym wystawę historyczną i programy doświadczeń rodzinnych.

We współpracy ze Światową Unią Edukacji Młodzieży na początku 2020 r. uruchomione zostaną programy edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, wprowadzające klasztor Dominikanów w Tallinie w kontekście europejskiej historii kultury i mówiące o pierwszej w Estonii bibliotece, szkole klasztornej i pierwszym uczonym-wykładowcu w Estonii Mauritius.

Programy turystyczne i edukacyjne prowadzone są przez doświadczonych specjalistów zarówno w języku estońskim, jak i najważniejszych językach obcych.

DUCHOWOŚĆ ŚREDNIOWIECZNEGO KLASZTORA, na którą składają się:

1) program podstawowy;
2) programy specjalne;
3) załączniki do programu.

Do 31 grudnia 2019 r. do cen nie będzie doliczany podatek VAT. Jeśli chcesz zamówić dodatkowe dodatki do programów, zostanie doliczony podatek VAT.

Program podstawowy

„DUCHOWOŚĆ ŚREDNIOWIECZNEGO KLASZTORA” to program turystyczny, który przedstawia najlepiej zachowaną i najciekawszą historycznie część klasztoru Dominikanów w Tallinie. Według historyków sztuki (patrz E. Tool-Marran, klasztor Dominikanów w Tallinie, s. 49), mieszkania a priori, biblioteka, refektarz itp. ”

Program rozpoczyna się od wschodniej (od strony ulicy Müürivahe) klasztoru Dominikanów. Współcześnie ubrany kierownik programu wita zwiedzających i oprowadza turystów na historyczną wycieczkę po średniowiecznym świecie monastycznym.

Wycieczka wprowadza zwiedzających do sal audytorium średniowiecznego klasztoru (dormitorium, przejście wschodnie, zakrystia, sala stołeczna (sala kongresowa) itp.), z których część to .

Podczas zwiedzania kierownik programu opowiada o duchowości średniowiecznego klasztoru i zasadach monastycyzmu. Popularne wśród ludzi zabawne opowieści o rywalizacji kaznodziei i panów pozwalają lepiej zrozumieć centralną rolę klasztoru w organizacji życia w średniowiecznym Tallinie. Charyzmatyczna postać pierwszego estońskiego uczonego na Mauritiusie i rola Zakonu Dominikanów w życiu edukacyjnym średniowiecznych uniwersytetów omawiane są w jego mieszkaniu i bibliotece. Z pomocą mnichów zatrzymają się także na dramatycznych aspektach walki z prawem szkolnym w Tallinie.

W drodze od Krzyża Wschodniego do Zakrystii przedstawiana jest architektura klasztoru. Kierownik programu opowiada o tradycji rycerzy Harju-Virumaa, którzy spędzają swoje męskie dni między cichymi murami klasztoru. W zakrystii zwiedzający mają okazję przetestować klasztorny likier i przyjrzeć się pracom starożytnych mistrzów rzeźbienia w Tallinie, które w niedalekiej przyszłości zostaną uzupełnione przez Muzeum Miejskie w Tallinie.

W dormitorium kierownik programu przygotowuje odwiedzających do wejścia na pole energii duchowej sali głównej klasztoru. Świece rozdawane zwiedzającym i rzadka akustyka sali stołecznej pozwalają bardziej wrażliwym zwiedzającym doświadczyć energetycznej mocy sali stołecznej i tym samym głębiej wczuć się w mistykę średniowiecznego klasztoru.

Uwaga: W zależności od akcesoriów zamówionych dla programu podstawowego, zmiany są możliwe w trakcie trwania programu oraz pod koniec lub na początku. Początek i koniec może zależeć od tego, czy zostaną zaproszeni dodatkowi śpiewacy, muzycy, czy chcesz rozpocząć lub zakończyć trasę wizytą u Katarzyny.

  • Cena programu podstawowego – 250 €. Cena promocyjna dla młodzieży i instytucji edukacyjnych. Zapytaj o więcej informacji o obniżonej cenie.
  • Jeśli w grupie jest więcej niż 20 osób, zostanie doliczone 10 € za każdą osobę od 21.
  • Program trwa 35-50 minut.

Programy specjalne

Specjalne programy są przeznaczone dla tych, którzy są bardziej zainteresowani wejściem w sytuację duchową średniowiecznego klasztoru. Program zawiera również podstawowe wprowadzenie programowe do pomieszczeń klasztornych.

Ceny programów specjalnych obowiązują dla grup do 25 osób. Jeśli w grupie jest więcej niż 25 osób, zostanie dodane 10 € za każdą osobę od 26-go.

„Spotkanie z Einarem Laigną” – okazja do wędrówki po średniowiecznym świecie poprzez rozmowę z wyjątkową osobowością.

Spotkanie trwa 45-60 minut. Cena – od 250 €. Cena promocyjna dla młodzieży i szkół.

„Spotkanie z Rycerzem Krzyża” – Wprowadzenie do Filozofii Miecza Wprowadzenie do Rycerzy Ducha. Rycerze w średniowiecznym Tallinie. Pokaz broni.

Program trwa 45-60 min. Cena – 250-300 €.

„Spotkanie z przeorem Mauritiusem” – Mauritius (z XIII wieku), przeor klasztoru i uczeń Alberta Magnusa, rozpala płomień duchowości w sercach zwiedzających. Tematem rozmów są szkoły klasztorne i duchowość gotycka.

Program trwa 45-60 min. Cena – 250 €. Cena promocyjna dla młodzieży i instytucji edukacyjnych. Zapytaj o więcej informacji o obniżonej cenie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %